میلیونرها چگونه پول خود را برای درآمد بیشتر مدیریت می‌کنند

میلیونرها چگونه پول خود را برای درآمد بیشتر مدیریت می‌کنند

افرادی که ثروتمند هستند با مردم معمولی بسیار متفاوت هستند. این مور به قدی زیاد است که بر کسی پنهان نیست. این افراد دارای مدیریت پول بسیار متفاوت و خوبی هستند. در این مواقع ممکن است ما بر این نظر باشیم که دارای دانش پنهانی بوده که از تبار خونی‌شان نشان می‌گیرد. ولی، بهتر است بدانید این موارد موجود در افراد میلیونر برای هر کسی قابل یادگیری و تقویت است، این موارد دانشی نیست که بر کسی پنهان باشد. شما باید به دنبال شیوه‌های بهتر مدیریت پول خود باشید تا بتوانید درآمد بهتری داشته و خود را غنی سازید.

مدیریت پول توسط میلیونرها

افرادی که واقعا میلیونر هستند مدیریت بسیار خوب و متفاوتی دارند. آنها تصمیمات خود را با تفکر عاقلانه گرفته تا بتوانند پول و درآمدشان را بیشتر کنند. ولی اگر شما ثروتمند هم نباشید می‌توانی همانند این افراد پول خود را مدیریت کنید. بنابراین در ادامه همراه آکادمی کاریزما بمانید تا گلچینی از بهترین راه‌حل ها را برای مدیریت پول همانند میلیونرها بیان کنیم.

مدیریت پول با داشتن سرمایه‌گذاری و تفکر عاقلانه می‌تواند بر دارایی شما بیافزاید
مدیریت پول با داشتن سرمایه‌گذاری و تفکر عاقلانه می‌تواند بر دارایی شما بیافزاید

۱٫ با احساسات خود و بی تفکر عملی را انجام نمی‌دهند

همه ما چه پولدار و چه از افراد معمولی برای خریدهای مختلف اقدام کرده‌ایم. با این حال آیا می‌توانید جواب دهید که تا به الان چند بار در مراکز خرید تصمیم‌های عجولانه گرفته‌اید؟ این موارد همچنین می‌تواند در سایت‌های اینترنتی آنلاین نیز اتفاق بیافتد. نه تنها شما بله بیشتر افراد در حین خرید کردن تصمیمات عجولانه‌ای را با استفاده از احساسات خود می‌گیرند. در این میان افراد میلیونر عادت دارند تا با به تاخیر انداختن شادی و لذت لحظه‌ای از عملی کردن آنها به صورت عجله‌ای خودداری کنند. بر این اساس در دهه ۶۰ در دانشگاه استنفورد توسط دکتر والتر میشل تحقیقاتی صورت گرفت که در آن کودکان دبستانی حضور داشتند. با توجه به این تحقیقات کودکان در اتاقی حضوری داشتند که در آن نوعی شیرینی خوشمزه وجود داشت. آنها هر وقت که دلش می‌خواست می‌توانستند یکی از آن را کنند . ولی، در این میان کسی که می‌توانست جلوی شکمش را بگیرید و تا آمدن آزمایشگر به اتاق صبر کنید دو شیرینی را دریافت می‌کرد. این تحقیقات انجام و دکتر میشل آنها را چندین سال تحت بررسی داشت. با این کار متوجه شد کودکانی که تا آمدن آزمایشگر برای دریافت دو عدد شیرینی صبر کرده بودند در آینده دارای شاخص توده بدنی کمتر، اعتیاد پایین و نمرات امتحان بالاتری بودند.

۲٫ می‌دانند بین نیاز و خواسته چه تفاوتی وجود دارد

یکی از عادات افراد موفق و یا به نوعی میلیونر این بوده که از تفاوت بین خواسته و نیاز کاملا آگاه هستند. هر کسی از ما در زندگی لحظاتی داشته‌ایم که مثلا دلمان لباسی جدید، خانه جدید و بسیاری از موارد دیگر را خواسته است. ولی اصلا فکر کرده‌اید که این خواسته تا شما ماشینی جدید و گران قیمت داشته باشید واقعا ضروری است؟ درست است که این ماشین قدرت، سرعت و زیبایی خاصی دارد. ولی داشتنش اصلا ضرورتی ندارد. افراد میلیون به جای اینکه پول خود را صرف خرید موارد این چنینی کنند آن را در مواردی که مورد نیاز و ضروری هستند سرمایه‌گذاری می‌کنند تا بتوانند به ثروت خود اضافه کنند.

دوری کردن از خواسته‌ها و خرج کردن پول برای نیازهای واقعی می‌تواند در مدیریت پول بسیار موثر باشد
دوری کردن از خواسته‌ها و خرج کردن پول برای نیازهای واقعی می‌تواند در مدیریت پول بسیار موثر باشد

۳٫ به بلند مدت نگاه می‌کنند

تیموتی سایکس ( کسی که با تجارت سهام عادی شرکت‌ها به میلیونر تبدیل شد) می‌گوید؛ افراد زیادی این سوال را می‌پرسند که چرا به اهدافم نمی‌رسم؟ برای رسیدن به هدف‌های بلندمدت حداقل به یک تا پنج سال زمان نیاز است. این هدف‌ها باعث ایجاد انگیزه در انسان می‌شوند. این موارد باعث می‌شوند تا به چیزی بیشتر از زمان حال بیاندیشیم و فکر کنید چرا در جایگاه الان هستید. هر کاری را امروز انجام می‌دهید باید به هدف‌های بلندمدت شما مربوط باشد. اگر می‌دانید این گونه نیست بهتر است هدف‌های خود را به نوعی متعادل کنید. یعنی با حذف و اضافه کردن موارد و یا تغییر در آینده برایتان سود داشته باشد.

۴٫ دارای منابع درآمد متنوع هستند

افراد ثروتمند عادتی خاص دارند و آن هم این است که تا زمانی نتوانند به امنیت مالی برسند به دنبال راه‌های مختلف برای انواع کسب درآمد هستند. زیرا این افراد متوجه هستند که ممکن است بر اثر اتفاق منبع درآمد اصلی حال خود را از دست دهند . آنها جهت اینکه از کسری درآمد جلوگیری کنند به منابع مختلفی برای بیشتر کردن جریان نقدی تدارک دیده و به عنوان برنامه پشتیبان عمل می‌کنند.

افراد ثروتمند تا زمانی که به امنیت مالی دست پیدا نکنند به دنبال فرصت‌هایی برای کسب درآمد هستند
افراد ثروتمند تا زمانی که به امنیت مالی دست پیدا نکنند به دنبال فرصت‌هایی برای کسب درآمد هستند

۵٫ سرمایه‌گذاری خودکار

انواع راه‌ها برای اینکه سرمایه‌گذاری خودکار داشته باشید وجود دارد. از مواردی که بیشتر افراد نیز طرفدارش بوده و به آن روی می‌آورند این بوده که به صورت خودکار از فیش حقوقی مبلغی را برای حساب بازنشستگی ،سهام و یا بیمه عمر برداشت کنند. جدا از اینها افراد ثروتمند به قدری سرمایه گذاری را انجام می‌دهند که برایشان به نوعی عادت تبدیل شده است. به نوعی آنها می‌دانند که چگونه و در چه زمانی از این فرصت استفاده کنند و تا چه میزان سرمایه‌گذاری کنند. چیزی که مهم است این بوده که این افراد بدون آمادگی کاری را انجام نمی‌دهند. آنها به اندازه‌ای از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری استفاده کرده‌اند که به نظری قطعی در مورد سرمایه گذاری رسیده‌اند.

۶٫ با بودجه مشخص پیش می‌روند

اینکه با بودجه مشخص به سمت جلو حرکت کرد باعث می‌شود میلیونرها به میزان درآمد و هزینه‌های خود بیافزایند. آنها با داشتن این آگاهی خواهند توانست برای خرج‌های خود برنامه داشته باشند. با این کار می‌توانند برای موارد ضروری آماده و پاسخگو باشند و هر با اطلاع داشتن از مواردی که باعث هدر دادن پول می‌شود هر خرج اضافی را حذف می‌کنند. آنها از حساب مخارج خود اطلاع داشته و آن را نگه می‌دارند.

با دوری کردن از مواردی که باهث هدر پول شده و با برنامه ریزی خرج کردن می‌توانید برای موارد اضراری آماده باشید
با دوری کردن از مواردی که باهث هدر پول شده و با برنامه ریزی خرج کردن می‌توانید برای موارد اضطراری آماده باشید

۷٫ آماده روز مبادا هستند

افراد میلیونر برای روز مبادا سرمایه‌ای را کنار گذاشته‌اند. این افراد کاملا آگاه هستند که ممکن است در برخی از مواقع دچار بحران شده و یا شغل خود را از دست دهند و بسیاری از موارد دیگر. به این دلیل آگاه هستند از چه راه‌هایی برای پس انداز پول داشته باشند تا با این کار در موارد بحرانی به جای قرض کردن پول تا تمام شدن شرایط بحرانی از پولی که برای روز مبادا کنار گذاشته‌اند استفاده کنند. مشکلات بسیاری با پس‌انداز در روز مبادا قابل حل شدن است. یکی از توصیه‌های ثابت شده این است که به اندازه یک سال در حساب بانکی خود پول نقد داشته باشید تا در صورت به هم ریختن اوضاع به مشکل برنخورید.

۸٫ در مواردی که سر در می‌آورند سرمایه‌گذاری می‌کنند

دو تن از سرمایه‌گذاران افسانه‌ای وارن بافت و پیتر لینچ، که به آنها آشنایی دارید توصیه می‌کنند “روی چیزی که سر در می‌آورید سرمایه‌گذاری کنید.” این همان رازی است که افراد ثروتمند از آن استفاده می‌کنند زمانی که این افراد از سود و تولید شرکتی خبر داشته باشند در مقابل با دیگران امتیاز رقابتی دارند. یعنی با اطلاعات کافی از خطر و فرصت باخبرند.

روی چیزی که سر در می‌آورید سرمایه‌گذاری کنید
روی چیزی که سر در می‌آورید سرمایه‌گذاری کنید

۹٫ برای از خود گذشتگی آماده هستند

برای مثال شما قرار است یک ماشین معمولی و قدیمی را رانندگی کنید، ولی می‌دانید که این برای همیشه نبوده و حداکثر تا دو سال آینده خواهید توانست ماشین جدید خود را خریداری کنید. چرا که شما می‌دانید تا آن زمان سرمایه کافی برای خرید ماشین دلخواه را خواهید داشت. این فکر افراد میلیونر در مورد مدیریت پولشان است. به نوعی آنها آماده فداکاری و از خود گذشتگی موقتی هستند تا در به هدف بزرگتری برسند.

۱۰٫ به تعلیم خود می‌پردازند

داشتن آموزش رسمی یکی از مهمترین پیش نیازها برای میلیونر شدن نیست. افرا زیادی چون آمانیکو اورتگا، مارک زاکربرگ و بسیاری دیگر همگی ثروت خود را بدون داشتن مدرک دانشگاهی کسب کرده‌اند. تای لوپز یکی از سرمایه گذاران بزرگ واسطه‌ی مباهاتی که به نداشتن تحصیلات آکادمیک می‌کند شناخته شده است. با این حال همین فرد اولین کسی این که در مورد آموزش فردی به شما می‌گوید. او روزی یک کتاب می‌خواند. اغلب ثروتمندان هر یک از دانش ویژه خود بهره می‌برند و به یادگیری ادامه می‌دهند تا از راه آموزش خود به انسان موفقتری تبدیل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 12 =