روش‌های جذب انرژی مثبت در روز

روش‌هاي جذب انرژي مثبت در روز

ذهن، بدن و روح شما کاملا از انرژی تشکیل شده است. به همین دلیل ، آنچه شما احساس می‌کنید به نحوه احساس شما بستگی دارد. اگر غالبا احساس بیماری، افسردگی، اضطراب یا ترس دارید، ممکن است انرژی شما در جهات زیادی پراکنده شود و باعث ایجاد احساسات و واکنش‌های منفی شود. هنگامی که در موقعیت منفی و پایینی هستید، تلاش می‌کنید که راه خود را باز کنید. اما می توانید به راحتی سطح انرژی خود را بالا ببرید تا با سلامتی، آرامش خاطر و حقیقت نهایی پتانسیل خود را مجددا تنظیم کنید.

راه‌هایی که در طول روز به جذب انرژی مثبت کمک می‌کند

با داشتن انرژی منفی و انجام کارهای خود به نوعی باعث جلوگیری از پیشرفت خود خواهید شد. خب اگر تجربه‌اش را داشته باشید حتما آگاه هستید که در این مواقع بسیاری از دلایل مختلف برای قرار دادن شما در این شرایط منفی وجود دارد. اما، وقتی که شما تصمیم به خلاص شدن از این انرژی و رفتن به سمت انرژی مثبت کنید، مطمئنا بیشتر مشکلاتتان حل خواهد شد. شما با غرق شدن در انرژی مثبت سخت‌ترین مشکلات را بدون خستگی از پای در خواهید آورد و می‌توانید زندگی و کار خود را به بالاترین حد ممکن برسانید. بنابراین در ادامه آکادمی کاریزما مواردی را جهت دنبال کردن در طول روز قرار داده است تا بتوانید انرژی‌های منفی را با عادات مثبت از خود دور کنید و به بهترین حس‌ها دست پیدا کنید.

برای رسیدن به موفقیت باید به مواردی جهت جذب انرژی بیشتر در طول روز بپردازید
برای رسیدن به موفقیت باید به مواردی جهت جذب انرژی بیشتر در طول روز بپردازید

۱٫ روز خود را با انرژی مثبت شروع کنید

روز خود را هر گونه آغاز کنید همان چیزی است که تا پایان روز خواهید داشت. بهتر است به محض بیدار شدن فکر خود را کنترل کنید و به سمت قفل شدن در انرژی‌های منفی نروید. مثلا؛ با خود نگویید” من مشکلات زیادی دارم، امروز روز بدی است” به خود اطمینان داشته باشید و درک کنید که در طول روز خواهید توانست کارهای مثبتی را انجام دهید با خود بگویید” امروز من در بهترین نقطه جهان هستم و مطمئنا اتفاق‌های خوبی برایم خواهد افتاد”

یکی از ویژگی‌های افراد موفق این بوده که به سراغ کارهایی می‌روند که باعث تقویت روحیه آنها می‌شود. یعنی هر کاری که به آنها احساس مثبت را بدهد. این می‌تواند از هر چیزی چون گوش دادن موسیقی در اول صبح، کلاس زومبا و… باشد.

۲٫ افکارتان را کنترل کنید

افکار منفی را در مسیر رشد خود رها کنید و بدانید این که چه چیزی اتفاق می‌افتد اصلا مهم نیست. زیرا قول می‌دهم با داشتن انرژی مثبت همه چیز سازگار شده و به خوبی پیش خواهد رفت. اگر نتوانید اقدام به کاهش استرس و تنش در زندگی خود کنید نه تنها انرژی شما کاهش پیدا خواهد کرد، بلکه باعث عواقب ناگواری در زندگی شما خواهد شد. احساسات خود را به خاطر غلبه بر چالش‌ها کنترل کنید. در این باره یک جمله مشهوری وجود دارد که می‌گوید: “افکار، ماهیت خارجی به خود می‌گیرند. پس بهترین‌ها را انتخاب کنید.”

شما باید مثبت فکر کنید. اگر داری این افکار باشید و کنترلشان کنید این افکار ماهیت خارجی به خود خواهند گرفت. نباید بر این انتظار باشید که یک شبه اتفاق بیافتد، البته شاید هم بیافتد هر انسانی با هم متفاوت است. بهترین کار این است که با فکری کوچک شروع کنید و آن را ادامه دهید. زمانی در این مواقع فکری منفی به سراغتان آمد آن را سریعا بیرون کنید. بهترین کار این است که جمله‌های مثبت و انرژی‌زای را یادداشت و در فضاهایی که جلو چشمتان است قرار دهید.

با کنترل افکار استرس را کاهش داده و به افزایش انرژی مثبت در زندگی بپردازید
با کنترل افکار استرس را کاهش داده و به افزایش انرژی مثبت در زندگی بپردازید

۳٫ از اندیشیدن به موارد منفی خودداری کنید

یکی از دلایلی که افراد موفق را از معمولی جدا می‌سازد این بوده که آنها دارای افکار و اندیشه‌های مثبت هستند. آنها به گونه‌ای می‌باشند که از تفکرات منفی فراری هستند تا بتوانند با استفاده از آنها زندگی خود را با بهترین نتیجه ممکن بسازند. درست است که شکست برای پیروزی لازم و به نوعی تجربه‌های زیادی را به شما خواهد داد. اما، بهتر است برای داشتن اشتیاق و انگیزه در طول رسیدن به هدف از فکر کردن به شکست و تجربیات ناگوار در انواع زمینه‌ها خودداری کنید. زیرا، این ار باعث می‌شود شما دچار ناامیدی در زندگی خود شوید. ار راه‌های خوب و موثر برای جذب مثبت اندیشی این بوده که به موارد منفی فکر نکنید.

۴٫ برای جذب انرژی مثبت قدرت خود را درک کنید

این فکر را رها کنید که شما فردی ضعیف هستید و توانایی این را ندارید که کنترل اوضاع و شرایط را در دست بگیرید. انرژی شما شگفت‌انگیزترین چیزی است که می‌تواند شما را به رویاهایتان برساند. قبول داشته باشید، با داشتن توانایی و انرژی که دارید قادر هستید مواردی را که از آن ناراضی هستید تغییر و به یک مورد واقعی و دوست داشتنی تبدیل کنید. قدرت درونی شما هنگام تلاش برای شروع‌های جدید بطور خودکار بالا می‌رود.

برای اقدام به جذب انرژی مثب باید قدرت خود را درک کنید و باور داشته باشید که خواهید توانست با مشکلات روبه رو شوید
برای اقدام به جذب انرژی مثب باید قدرت خود را درک کنید و باور داشته باشید که خواهید توانست با مشکلات روبه رو شوید

۵٫ به انجام کارهای خیر بپردازید

برای اینکه تغییر دید در زندگی داشته باشیم باید کارهایی را انجام دهیم که بتوان با استفاده از آن رضایت خود را مشاهده کنیم و بتوانیم با استفاده از آن خود را شاد کنیم. پس در نتیجه می‌توان کارهای خیر و محبت‌آمیز را یکی از موارد عالی برای جذب انرژی مثبت دانست. با این کار ما دید خود را نسبت به زندگی و اطراف تغییر می‌دهیم. اگر امتحان کرده باشید وقتی به کسی کمک کنید لبخند رضایت را هم بر لب خود و هم کسی که کمک کردید خواهید نشاند. همین باعث می‌شود تا همیشه برای جذب انرژی مثبت با کمک به دیگران در تلاش باشید. علاوه بر اینها شما با کمک به دیگران با افزایش اعتماد و عزت نفس در خود روبه رو خواهید شد.

۶٫ انجام مدیتیشن

باید مراقبه داشته باشید تا بتوانید از فواید آن بهره‌مند شوید. شما مدیتیشن را برای این انجام می‌دهید تا از اطراف و محیط آگاهی داشته باشید. باید افکار خود را کنترل کرده و هر چیزی را که باعث ممانعت شما جهت رسیدن به موفقیت می‌شود را از بین ببرید. شما منفی‌گرایی دارید که از ذهن نشات می‌گیرد و اگر نتوانید از بین ببریدش به مرور زمان قدرتمند شده و مزاحم فعالیت‌های شما خواهد شد. با مراقبه خواهید توانست جلوی این افکار منفی را بگیرید و به آرامش درونی دست پیدا کنید. بهترین کار این است که در صبح‌ها با مراجعه به محیطی آرام به مدیتیشن پرداخته و با تفس آرام به کار و مدیریت افکار خود بپردازید تا به آرامش درونی دست پیدا کنید.

با انجام مدیتیشن از اطراف و محیط خود آگاهی داشته و هر چیزی را که مانع رسیدن به موفقیت می‌شود از سر راه بردارید
با انجام مدیتیشن از اطراف و محیط خود آگاهی داشته و هر چیزی را که مانع رسیدن به موفقیت می‌شود از سر راه بردارید

۷٫ یادداشت روزانه

اینکه شما عادت به یادداشت‌های روزانه داشته باشید، در واقع یکی از جذاب و زیباترین مواردی است که خواهید توانست برای فعالیت‌های خود به آن بپردازید. با این کار ما علاوه بر اینکه خواهیم توانست به موارد زندگی خود رسیدگی کنیم، می‌توانیم از حالت روانی و فکری خود شناختی خوبی داشته باشیم. با یادداشت روزانه ما با هیجانات غیر قابل کنترل و شدید مقابله می‌کنیم و خواهیم توانست امور منفی خود را شناسایی و بر زندگی تاثیر بگذاریم. با این‌کار خواهید توانست گامی دیگر را برای مثبت اندیشی و پیشرفت داشته باشید.

۸٫ رویا پردازی اهداف

چیزی به اندازه اینکه شما بتوانید در مورد هدف‌ها خیالپردازی کنید باعث انگیزه شما نمی‌شود. شما با مشخص کردن هدف خواهید توانست انگیزه داشته باشید تا برای آن تلاش کنید. زمانی که شما دارای رویا پردازی برای اهداف خود باشید برای دست یافتن به آنها سخت تلاش خواهی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شش =