دلیل داشتن کاربر بیشتر زبان بدن در مقابل با آی‌کیوی‌

دلیل داشتن کاربر بیشتر زبان بدن در مقابل با آی‌کیو

هنگامی که در مورد موفقیت و رشد شخصی صحبت می‌کنیم بر این باور هستیم که افرادی با داشت هوش بالا دارای سرعت بیشتری هستند و به نوعی ما نخواهیم توانست به آن‌ها برسیم چه برسد به اینکه از آنها جلو بزنیم. در این باره روانشناس اجتماعی معروف ایمی کادی می‌گوید؛ زبان بدن از آی‌کیو مهم تر بوده و کاربرد بیشتری دارد.

دلیل بهتر بودن زبان بدن از آی‌کیو

کودی در سن ۱۹ سالگی دچار سانحه رانندگی شد که منجر به آسیب مغزی شد که از ضریب هوشی وی ۳۰ امتیاز کاسته شد. قبل از این سانحه، کودی ضریب هوشی نزدیک به نابغه‌ها داشت. اما بعد از تصادف به حد متوسط نزول کرد.به عنوان کسی که همیشه هویت خود را حول محور هویتش بنا کرده بود ، ضعف قابل توجهی در ضریب هوشی کودی باعث شد او احساس ناتوانی و ناخودآگاهی کند. با وجود آسیب مغزی، او به آرامی راه خود را از طریق کالج گذراند و حتی وارد برنامه فارغ التحصیلان دانشگاه پرینستون نیز شد.

هنگامی که در پرینستون تحصیلات خود را می‌گذراند، کدی تلاش بسیاری را کرد تا اینکه متوجه شد عدم اعتماد به نفس است که او را از پیشرفت عقب نگه می‌دارد، نه عدم توانایی مغزی . این امر به ویژه در طول گفتگوهای دشوار ، سخنرانیها و سایر لحظه‌های پر فشار و بسیار مهم خود را نشان می‌داد.این کشف باعث شد کودی که روانشناس هاروارد بود مطالعات خود را به تاثیر زبان بدن بر اعتماد به نفس، تاثیر و در نهایت موفقیت اختصاص دهد. بزرگترین یافته‌های وی در مورد تاثیرات مثبت زبان مثبت بدن است. زبان بدن مثبت شامل مواردی از قبیل تماس چشمی مناسب، مشارکت و گوش دادن فعالانه و حرکات هدفمند است که پیام شما را برای انتقال آن برجسته می‌کند.مطالعات نشان می‌دهد افرادی که از زبان بدن مثبت استفاده می‌کنند دوست داشتنی‌تر، صالح‌تر ، متقاعد کننده و از نظر هیجانی باهوش‌تر هستند.

با زبان بدن مثبت و اعتماد به نفس بالا می‌توان با آی‌کیو پایین نیز به موفقیت رسید
با زبان بدن مثبت و اعتماد به نفس بالا می‌توان با آی‌کیو پایین نیز به موفقیت رسید

زبان بدن مثبت باعث تغییر نگرش شما می شود

کودی دریافت که آگاهانه تنظیم زبان بدن برای مثبتتر شدن باعث افزایش و بهبود نگرش شما می‌شود. زیرا این امر تاثیر قدرتمندی بر هورمون‌های شما دارد.

تستوسترون را افزایش می دهد

وقتی به تستوسترون فکر می‌کنید، تمرکز شما هر چه سریع روی ورزش و رقابت می‌رود، اما اهمیت تستوسترون چیزی بیشتر از ورزش را پوشش می‌دهد. چه مرد و چه زن باشید، تستوسترون اعتماد به نفس شما را بهبود می بخشد و باعث می‌شود افراد دیگر شما را مطمئن و مثبت‌تر ببینند. تحقیقات نشان می‌دهد که زبان بدن مثبت میزان تستوسترون شما را تا۲۰ درصد افزایش می‌دهد.

با داشتن زبان بدن مثبت می‌توان تستوسترون را افزایش دهید
با داشتن زبان بدن مثبت می‌توان تستوسترون را افزایش دهید

کورتیزول را کاهش می دهد

کورتیزول یک هورمون استرس است که مانع عملکرد مناسب بوده و باعث ایجاد تاثیرات منفی بر سلامتی شما در درازمدت می‌شود. کاهش سطح کورتیزول مساوی با کاهش استرس می‌باشد و شما را قادر می‌سازد تا به واضح فکر کنید. به خصوص در شرایط دشوار و چالش برانگیز. تحقیقات نشان می‌دهد که زبان بدن مثبت میزان کورتیزول را ۲۵ درصد کاهش می‌دهد.

ترکیب قدرتمندی را ایجاد می‌کند

در حالی که کاهش کورتیزول یا افزایش تستوسترون به خودی خود عالی است، این دو با هم ترکیبی قدرتمند هستند که به طور معمول در بین افرادی قدرتمند مشاهده می‌شود و از ویژگی‌های مهم افراد کاریزماتیک بوده است. این ترکیب باعث ایجاد اطمینان و شفافیت ذهنی می‌شود که برای مقابله با مهلت‌ها، تصمیم‌گیری های سخت و حجم زیاد کار ایده آل است. افرادی که به طور طبیعی از نظر تستوسترون و کورتیزول کم دارند جهت رسیدن به پیشرفت تحت فشار قرار دارند. البته، شما می توانید از زبان بدن مثبت برای حرکت در این مسیر استفاده کنید. حتی اگر به طور طبیعی اتفاق نیفتد.

با زبان بدن مثبت ترکیب قدرتمندی از کاهش کورتیزول وافزایش تستوسترون شامل خواهید شد
با زبان بدن مثبت ترکیب قدرتمندی از کاهش کورتیزول وافزایش تستوسترون شامل خواهید شد

محبوب‌تر کردن شما

در یک مطالعه دانشگاه تافتس، افراد در آزمایش مشغول تماشای کلیپ‌های بی صدا از پزشکانی شدند که در حال رسیدن به بیماران خود بودند. افراد فقط با مشاهده زبان بدن پزشکان حدس زدند که بیماران از کدام پزشک خود شکایت دارند. زبان بدن عاملی مهم در درک شما است و می‌تواند از صدای شما یا حتی آنچه می‌گویید مهمتر باشد. یادگیری استفاده از زبان مثبت بدن باعث می‌شود افراد بیشتر شما را دوست داشته و اعتماد کنند.

صلاحیت را منتقل می‌کند

در مطالعه‌ای که در پرینستون انجام شد، محققان دریافتند که کلیپ چند ثانیه‌ای از نامزدهای سناتور یا فرمانداری کافی است تا مردم بتوانند دقیقا پیش بینی کنند که کدام نامزد انتخاب می‌شود. اگرچه این ممکن است اعتقاد شما به روند رای گیری را افزایش ندهد ، اما نشان می‌دهد که درک شایستگی پایه و اساس محکمی در زبان بدن دارد. به صورت کلی می‌توان گفت قدرت بیشتر با زبان بدن امکان‌پذیر است تا آنها بتوانند صلاحیت خود را برای انتخاب شدن به افراد نشان دهند.

درک شایستگی پایه و اساس محکمی در زبان بدن دارد که با ان می‌توانید موفقیت را اذان خود کنید
درک شایستگی پایه و اساس محکمی در زبان بدن دارد که با ان می‌توانید موفقیت را اذان خود کنید

این یک ابزار قدرتمند در مذاکره است (حتی بطور مجازی)

شکی نیست که زبان بدن نقش مهمی در توانایی شما در ترغیب دیگران به روش تفکر شما دارد. محققان در زمینه‌ی ارتباطات مجازی دریافتند که زبان بدن در کنفرانس ویدیویی نقش مهمی در نتیجه مذاکرات دارد. همچنین افراد زیادی هستند که می‌توانند از زبان بدن برای فروش بیشتر استفاده کنند.

باعث افزایش هوش هیجانی می‌شود

توانایی شما در برقراری ارتباط موثر هیجانات و ایده‌های شما برای هوش هیجانی بسیار مهم است. افرادی که زبان بدن آنها منفی است تاثیر مخرب و مسری بر افراد اطراف خود می‌گذارند. تلاش برای بهبود زبان بدن تاثیر عمیقی بر هوش هیجانی شما دارد.

اغلب ما زبان بدن را نتیجه نگرش یا احساس خودمان می‌دانیم. این درست است، اما روانشناسان نیز ثابت کرده‌اند که برعکس صحیح است. تغییر زبان بدن باعث تغییر نگرش می‌شود. علاوه بر اینها باید توجه داشته باشید که برای سخنرانی و جذب کردن افراد به سمت خود خواهید توانست از تکنیک‌های فن بیان برای صدای عالی در سخنرانی استفاده کنید و این واقعا شما را به عنوان کاریزماتیکی جدا و دوست داشتنی در بین دیگران برای مردم می‌سازد و می‌توانید پیشرفتی چشمگیر برای خود شاهد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + یازده =