تاثیر استرس بر کارآفرین

تاثیر استرس بر کارآفرین

هر فرد و یا کارآفرینی در خود استرسی را خواهد داشت. اما چه چیزی در بین آنها متفاوت می باشد، کنترل آن به روش هایی مختلف می باشد. یکی از مهمترین کنترل های استرس استفاده از آن به عنوان ابزار انگیزشی می باشد تا بتوان در کارهای خود مورد استفاده قرار دهید.

حل مشکل کارآفرین در استرس

یکی از معمول و راحت ترین کارها برای مقابله با زمان هایی که استرس دارید این می باشد، که خود را به کاری دیگری مشغول کرده و استرس خود را کاهش و یا از بین ببرید. ( استرس میتونه اولین مشکل باشد، اما نمیتونه به استراتژی خاصی احتیاج داشته باشد).

افراد خلاق بسیاری هستند که راه های خاص و خارق العاده را برای مقابله با استرس به وجود آورده اند. و از آنجایی که استرس بخشی از زندگی کارآفرینی شما است، باید هر چه زودتر به مقابله به آن پردازید. می خواهیم در ادامه این مطلب از کاریزما به مواردی جهت مقابله آن بپردازیم.

تاثیر استرس
تاثیر استرس

چه چیزی را استرس می نامند؟

تعریف استرس شامل علت و معلول است. استرس عملی است که روی بدن شما انجام می گیرد و به موجب آن کشش و تغییر شکل نشان داده می شود. از دیدگاه فیزیولوژی، پاسخ خاصی از بدن به یک محرک، به عنوان ترس یا درد است که باعث اختلال در تعادل فیزیولوژیکی طبیعی یک ارگانیزم می شود.

استرس از بسیاری عوامل میتونه به وجود آید، هم در داخل شرکت و هم میتونه از بیرون دفتر به شما وارد شود. استرس ناشی از یک منبع می تواند به منابع دیگر هم منتقل شود. بسیاری از کارآفرینان، استرس کاری خود را که تاثیر بدی بر ازدواج، کودکان و کیفیت کلی زندگی دارد با خود به منزل می برند.  همین میتونه برعکس شود، یعنی آوردن استرس از خانواده و اجتماع به محیط کار باعث ایجاد موانعی بر سر راه کار و رسیدن به اهداف کسب و کار می شود.

خود تجارت به اندازه کافی نقاط استرس بالقوه را ارائه می دهد. همکاران، بنیانگذاران، اعضای هیات مدیره، سرمایه گذاران، مشتریان، تامین کنندگان، رقبا، آژانس های دولتی، حتی نوسانات اقتصاد کلان می تواند یک رهبر را تحت تاثیر قرار دهد. خبر بد این است که هیچ یک از این عوامل استرس زا قابل حذف و از بین رفتن نیستند، بلکه همچنین شما را هم در بر می گیرد. نحوه برخورد شما با استرس، مشخص می کند که شما و کسب وکار تان چقدر خوب عمل می کنید. شما باید به کاهش استرس و تنش و یا از بین بردن کامل آن بپردازید، تا نتواند دخالتی در کسب و کارتان ایجاد کند.

مقابله کردن با استرس

کارآفرینان بزرگ (که میتونه شامل شما هم باشد) از استرس رنج نمی برند زیرا آنها با خوش آمد گویی آن را به سمت دعوت می کنند.

آیا این عجیب به نظر می رسد؟ اما در حقیقت چیزهایی که استرس ذهنی را برای دیگران ایجاد می کنند فقط معماهای جدیدی برای یک کارآفرین هستند. مشکلات از چشم انداز کارآفرین به یک جنبه شگفت انگیز تبدیل می شوند، تا از آن برای موفقیت های خود استفاده کنند. مهم نیست که یک مشکل طراحی مهندسی بزرگ، یک رقیب جدی جدید، یک تکنولوژی جدید آشوبگر، یا یک کارآفرین قوی تر باشد. استرس از نظر کارآفرین بسیار جذاب و سرگرم کننده است تا بتواند با حل کردن آن خود را بسنجد. مهمتر از همه در برخی مواقع با حل این مشکل میتوانید به مواردی که مدت ها از چشم شما پنهان بوده دست پیدا کنید.

اما این تمایل کافی نیست. بسیاری از نکات استرس ناشی از افراد و شخصیت هستند نه مسائل مکانیکی. در اینجا چند مورد از ویژگی های کارآفرینان خوب را آماده کرده ایم تا بدانید چگونه از استرس منفی برای مثبت کردن موارد استفاده می کنند.

مقابله کردن با استرس
مقابله کردن با استرس

خوش بینی: کارآفرینان اکثر اوقات خوشبین هستند. متمرکز بودن، مثبت فکر کردن و باهوش بودن باعث می شود شانس موفقیت خودشان را تا حد ممکن بالا ببرند. شما باید اعقاد و باورهایی را که مانع موفقیت می شود را از خود دور کنید.

شجاعت: این کیفیت ذهن است که شما را قادر می سازد بدون ترس با مشکل روبرو شوید. ترس معمولا از عوامل ناشناس منشا می گیرد، و همانطور که انسان ها به صورت آموزنده می باشند، شما باید این حس ناشناس را از بین ببرید و به یک فرد بی ترید و شجاع تبدیل شوید.

مردمی بودن: فردی که با افراد ارتباط برقرار می کند، می تواند خیلی راحت نیازها، نگرانی ها و خواسته های آن ها را درک کنید. شما از طریق افراد میتوانید به بالاترها دست پیدا کنید، بنابراین آن ها را خوب بشناسید.

پول نقد: پول نقد باعث پیشرفت در کسب و کار می شود و این پول هر چه قدر هم زیاد باشد به کسب شما هیچ آسیبی نمی زند. شما اگر بتوانید به مدیریت پول نقد، اجتناب از بدهی، و صرفه جویی در آن بپردازید از بدترین موقیعت ها در امان خواهید بود.

کارآفرین
کارآفرین

کارمندان خوب: استخدام یک کارمند خوب بسیار مهم و حائز اهمیت همانند انتخاب هسمر آینده شما می باشد. زیرا این رابطه طولانی مدت می باشد و شما باید در این هنگام به بهترین شکل عمل کنید.

مشتریان خوب: شما می توانید مشتریان و بازارهای خود را انتخاب کنید. بهتر است که به گروهی کوچک از مشتریان خود خدمت کنید و آنها را به طرز شگفت انگیزی راضی بدارید تا این که به بسیاری از مشتریان ناخوشایند و ضعیف خدمت کنید.

پشتکار قوی: هرگز تسلیم نشوید. لحظه ای که گزینه تسلیم شدن را در نظر بگیرید، آنگاه شک برنده خواهد شد. خوش بینی با این تصور آغاز می شود که شما دست از کار نخواهید کشید.

پشتکار قوی
پشتکار قوی

احتیاط کردن: این امر مستلزم تیز بینی همه چیز و تشخیص زودهنگام خطر است. زیرا این پارانوایی نیست، توجه به این موضوع است که همه چیز را تغییر می دهد و شما باید از این تغییرات آگاه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + پانزده =