مواردی که در هدر دادن پول موثر است

مواردی که در هدر دادن پول موثر است

آیا شما از نحوه هدر دادن پول آگاه هستید؟ صرفه جویی در پول و هزینه بسیار مهم است و می‌تواند به شما کمک کند تا سرمایه بیشتری را برای راه اندازی کسب و کار گسترش آنها داشته باشید، در نتیجه پس انداز بیشتری را برای آینده داشته باشید.برخی از نکات صرفه جویی در پول مانند قطع کردن غذای رستوران و یا عادت‌های بد گران مانند سیگار کشیدن و … واضح است.

اما، در این میان برخی از موارد در زندگی روزمره وجود دارند که باعث هدر دادن هزینه‌ها و پول می‌شوند که می‌توانید به طور کامل آنها را حذف کنید یا حداقل هزینه خود را کاهش دهید. با حذف این موارد در برنامه روزمره زندگی شما تاثیر بدی را در سبک زندگی خود نخواهید داشت و برعکس باعث داشتن سرمایه‌گذاری خوبی در آینده خواهید شد. در این مطلب از آکادمی کاریزما می‌خواهیم به مواردی برای آشنایی بهتر با آنها بپردازیم.

چگونه در هزینه روزانه خود صرفه جویی کنیم؟

نگاهی به زندگی خود بیاندازید! خواهید دید که برخی از موارد را بیش از حد گنده و  وسواسی کرده‌اید. به صورتی که اگر مقداری از آن را کم کنید تاثیر بدی در زندگی نخواهید داشت، حتی شما قادر خواهید بود برخی از موارد را به کلی حذف کنید. باید به دنیال داشتن سرمایه و پول بیشتری باشید تا بتوانید با گسترش کسب و کار خود زندگی آسوده‌تری را برای آینده داشته باشید.

صرفه جویی در هزینه روزانه
صرفه جویی در هزینه روزانه

۱٫ آب بطری

آب بطری می‌تواند گران باشد. اگر می‌خواهید آب تصفیه شده را برای آشامیدن مصرف کنید به جای خرید روزانه از بطری‌های با قیمت‌های فراوان می‌توانید یک سیستم تصفیه آب بخرید. شما از این طریق به محیط زیست نیز کمک می‌کنید، زیرا با خرید کم از آب‌های معدنی بطری‌های کمی را به عنوان ضایعات در محیط خواهید داشت. این خود بسیار موثر در هدر دادن پول شما موثر خواهد بود.

۲٫ مصرف غذای بیرون را کم کنید

آیا شما از دسته کسانی هستید که راهتان از محل کار فاصله زیادی دارد و به نحوی مجبور هستید غذاهای خود را از رستوران تهیه کنید؟ آیا علاقه خاصی به غذاهای بیرون دارید؟ و بسیاری از این گونه موارد. در صورتی که جواب شما بله است می‌توانید با کم کردن مصرف غذاهای بیرون به نوعی از هدر دادن پول جلوگیری کنید. بهتر است به جای رفتن به رستوران با کمی آموزش خود این غذاها را در منزل با هزینه کمتری درست کنید.

برای اینکه غذای خود را نیز در سر کار میل کنید می‌توانید شب گذشته غذای مصرفی را کمی بیشتر درست کنید تا مابقی و غذای اضافی را برای محل کار نگه دارید.

جلوگیری از هدر دادن پول۳٫ کارمزدهای بانکی

کارمزدهای بانکی را همه قبول داریم و می‌دانیم که بانک هیچ کاری را رایگان انجام نمی‌دهد و برای هر کاری و تراکنشی کارمزدی را دریافت می‌کند. این در حالی است که با دانستن باز هم به ان اهمیت چندانی نمی‌دهیم. برای جلوگیری از هدر دادن پول و صرفه جویی در پول بهتر است تا حد امکان از کارهایی که دارای کارمزد زیادی هستند استفاده نکنید. برای مثال؛ اس ام اس بانکی خود را فعال کنید تا دیگر احتیاجی به موجودی گرفتن و کارمزد نباشد. با این کار شما دیگر احتیاجی به موجودی گرفتن نخواهید داشت. زیرا با هر بار پول واریز و یا برداشت کردن اس ام اس را حاوی اطلاعات موجودی خود دریافت خواهید کرد.

۴٫ درزگیری دیوارهای خانه

در خانه هر کسی سوراخ، پنجره ،شکاف و … موجود است که به نوعی باعث هدر دادن انرژی می‌شود. بهتر است هر چه زودتر اقدام به درزگیری این موارد بکنید تا در هوای سر از خارج و هدر رفتن گرما و در تابستان از خارج شدن هوای سرد جلوگیری کند. این کار را می‌توانید محاسبه کنید تا بدانید در مصرف انرژی تا چه مقدار صرفه جویی شده است.

۵٫ خرید محصولات جدید

محصولات جدید با وارد شدن در بازار از هر وسایل و لوازم مختلف، لباس‌ها و … دارای زیبایی خاصی بوده که انسان ترغیب به خریدنش می‌شود. اما باید قبول داشت که این محصولات بنا به جدید بودن دارای قیمت زیادی هستند. بهترین راه برای جلوگیری از هدر دادن پول که یکی از عادات افراد موفق نیز می‌باشد، این بوده که محصولاتی نو با دارا بودن قیمت بالایی را در بین لوازم دست دوم پیدا و خریداری کنید. چنانچه آنها را نیافتید با صبر کردن در چند ماهی این محصولات همانند دیگر محصولات در بازار از درجه جدید بودن در خواهند آمد و با قیمت پایین‌تری به خود خواهید توانست خریداری کنید.

خرید محصولات جدید در هدر دادن پول
خرید محصولات جدید در هدر دادن پول

۶٫ نصف کردن شوینده‌ها

شاید این مورد از نظر برخی از شماها دارای چندان تاثیری برای هدر دادن پول نباشد. اما بهتر است از شوینده‌های ارزان قیمت که غلظت کمی دارند استفاده کنید و به دنبال برند خاصی با قیمت بالا نباشید. شوینده‌های معمولی برای شستن لباس نیز دارای مزیتی می‌باشند و آن هم این بوده که کف آنها بر روی لباس باقی نمی‌ماند و در صورت استفاده از شوینده‌های غلیظ و رقیق بهتر است مثلا به جای یک قاشق از نصف قاشق استفاده کنید، زیرا به دلیل رقیق بودن کار شما را انجام خواهد داد و با این موارد می‌توانید در هدر دادن پول و صرفه جویی گام دیگری را بردارید.

۷٫ استفاده از نقلیه عمومی

بهتر است هنگامی که می‌خواهید به سر کار خود بروید کمی فکر کنید. تا بدانید آیا وقتی می توانید به راحتی قدم بزنید یا یک دوچرخه سواری کنید باز به روشن کردن ماشین شما احتیاجی است تا از آن برای رفتن استفاده کنید. همیشه، قبل از اینکه سوار ماشین این موضوع را مد نظر داشته باشید و همچنین از وسایل نقلیه عمومی بهره ببرید تا از هدر دادن پول خود جلوگیری کنید. از نکات دیگر این بوده که در مورد زندگی نزدیک به محل کار فکر کنید تا بتوانید از این طریق در هزینه‌های حمل و نقل نیز صرفه جویی کنید.

استفاده از نقلیه عمومی درصرفه جویی پول
استفاده از نقلیه عمومی درصرفه جویی پول

۸٫ بلیط سینما در وسط هفته

بلیط سینما در زوهای تعطیل بیشتر از روزهای وسط هفته می‌باشد. بنابراین بهترین کار این است که شما اولا با تماس تلفنی از قیمت‌ها خبردار شوید و دوما در وسط هفته برای دیدن اقدام کنید. نکته بعدی این است که شما اصلا به سینما نروید و مدتی صبر کنید تا فیلم در سینما اکران شود و بعد از آن با قرار گرفتن در دید عموم استفاده کنید.

۹٫ خرید با لیست مورد نیاز

برای خرید کردن مواد غذایی ( البته برای هر خریدی) لیستی مورد نیاز را داشته باشید تا بتوانید با توجه به نیازهای روزمره خود آنها را خریداری کرده و به صورت اضافی و ندانسته هر چیزی را خرید نکنید. نکته بعدی این است که حتما به تاریخ آنها نگاه کنید تا بدانید آنچنان تاریخ انقضایی دارد تا بتوانید مصرف کنید و تاریخ مصرف گذشته نشوند. در غیر این صورت مجبور به دور انداختن آنها می‌شوید و این خود به نوعی باعث هدر دادن پول شما می‌شود.

خرید با لیست مورد نیاز برای جلوگیری از هدر دادن پول
خرید با لیست مورد نیاز برای جلوگیری از هدر دادن پول

۱۰٫ مقایسه بیمه‌های مختلف

بیمه کردن حالا بیمه خانه، بیمه ماشین و …. بسیار عالی است. اما، دارای هزینه‌های بالایی است. این مورد می‌تواند در صرفه جویی و هدر دادن پول شما بسیار موثر باشد. پس بهتر است حتما قبل از اقدام قیمت‌ها را در چند شرکت با هم مقایسه کنید تا بتوانید از بهترین خدمات با قیمت مقطوع و مناسب استفاده نمایید.

راه‌های زیادی برای صرفه جویی در پول و جلوگیری کرده از هدر دادن پول موجود می‌باشد. این موارد که بیان شدند تنها بخش کوچکی از آنها بودند که برای شما قرار دادیم تا بتوانید در زندگی خود استفاده کنید و با آنها آشنا شوید. شما نباید حتی از کوچکترین موارد نیز چشم پوشی کنید. زیرا اگر به محاسبه آنها در طول سال بپردازید خواهید دانست دارای چه هزینه‌های هنگفتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =